Kurumsal

Hakkımızda

ERTA DENETİM bağımsız denetim, mali danışmanlık, tasdik hizmetleri, kurumsal finansman, iç denetim ve yapılandırması, yönetim danışmanlığı, vergi uyuşmazlıkları ve outsourcing alanlarında hizmet veren denetim ve muhasebe şirketler topluluğudur. Bünyesinde ERTA Bağımsız Denetim ve Ymm Ltd. Şti ile ERTA Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş.’yi kapsamaktadır.

2011 yılından bu yana müşterilerine yüksek kalitede denetim, vergi ve finansal danışmanlık hizmetlerini yerel, yabancı, bireysel ve kurumsal müşterilerine uluslararası ve yerel iş etiğine uygun adaptasyonu sağlamaktır. Bu sebeple ERTA profesyonel kadrosu ile yüksek kalitede vergi ve denetim hizmeti sağlamaktadır.

İLİŞKİLİ KURULUŞLARIMIZ

 • ERTA BAĞIMSIZ DENETİM ve YMM LTD. ŞTİ.
 • ERTA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
 • FİNAL BAĞIMSIZ DENETİM MÜŞAVİRLİK A.Ş.
 • YEDİTEPE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
 • ASRIM YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.

UZMANLAŞTIĞIMIZ SEKTÖRLER

 • Demir Çelik Enerji ve Doğal Kaynaklar
 • Gayrimenkul & İnşaat
 • Finansal Hizmetler
 • Kimya
 • Otomotiv
 • Sağlık & İlaç
 • Taşımacılık & Lojistik
 • Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon
 • Tekstil Perakende
 • Turizm, Eğlence ve Konaklama
 • Tekstil
 • Akaryakıt


ORTAKLARIMIZ 


ASIM ANIL DİZDAR
Yönetici Ortak
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Bağımsız Denetçi

1982 yılında İstanbul’da doğan Asım Anıl Dizdar 2005 yılında İstanbul Kadir Has Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi, bölümünü bitirdi. Denetim alanında meslek hayatına başlayan Asım Anıl DİZDAR, uluslararası denetim firması olan NEXIA TURKEY’de, 2005 - 2010 yıllarında denetçi olarak çalıştı. NEXİA TURKEY’de bağımsız denetim bölümünde çalışan Asım Anıl Dizdar özellikle yurtdışı denetimlerinin organizasyonlarında yer alıp, Rusya, Macaristan, Litvanya, Letonya, Kazakistan gibi ülkelerde denetimler yaptı.

2010 - 2011 yılları arasında, başka bir uluslararası denetim ve danışmanlık firması olan Pricewaterhousecoopers’da bağımsız denetim departmanlarında denetçi ve yönetici olarak çalıştı.

Burada halka arz ve SPK denetimlerinde görev aldı.  2011 - 2020 yılları arasında ise ERTA BAĞIMSIZ DENETİM / PRAXITY'yi kurarak yönetici ortak olarak görev aldı. Ayrıca Dünya’da 7.’ci sırada yer alan PRAXITY isimli denetim birliğini Türkiye’ye getirilmesinde görev alıp halen daha PRAXITY TÜRKİYE’nin yurtdışı sorumlusu olarak görev almaktadır. Aynı zamanda 2020 yılından itibaren Asrım Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’de Denetim koordinatörü olarak görev almaktadır.

Asım Anıl Dizdar, üretim, ticaret, turizm, eğitim, inşaat, tekstil, sportif faaliyetler, sağlık gibi hemen hemen tüm sektörlerde deneyim ve uzmanlığa sahiptir.


MUHSİN GÜNYELİ
Vergi Ortağı
Yeminli Mali Müşavir
Bağımsız Denetçi

1980 yılında Ordu Aybastı’da doğan Muhsin Günyeli, Aybastı İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi.   

Denetim alanında meslek hayatına başlayan Muhsin GÜNYELİ, Uluslararası denetim firması olan MOORESTEPHENS TURKEY’de, 2001 - 2006 yıllarında denetçi olarak çalıştı.  

2006 - 2011 yılları arasında, başka bir uluslararası denetim ve danışmanlık firması olan NEXİA TURKEY’de vergi ve bağımsız denetim departmanlarında denetçi ve yönetici olarak çalıştı. 

2011 - 2017 yılları arasında ise çeşitli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim firmalarında Denetim Müdürlüğü ve Yönetici Ortaklık yaptı. Bu süre içerinde ayrıca müşavirlik ve danışmanlık faaliyetlerini de yürüttü. Muhsin GÜNYELİ, 2018 yılından itibaren ASRIM YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş’yi kurarak yeminli mali müşavirlik ve bağımsız denetim yapmaktadır. 

Muhsin GÜNYELİ, üretim, ticaret, turizm, eğitim, inşaat, tekstil, sportif faaliyetler, sağlık gibi hemen tüm sektörlerde deneyim ve uzmanlığa sahip olup STK işleyiş ve mevzuatına da hâkimdir. 


ERDOĞDU ÖZ
Kurucu Ortak
Yeminli Mali Müşavir
Bağımsız Denetim Ortağı

1949 Trabzon doğumlu Erdoğdu Öz İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Muhasebe Bölümünü 1971 yılında bitirmiştir. 

Vergi İdaresindeki 25 yıllık memuriyet süresinin 18 yılında İzmit, Balıkesir ve İstanbul’da Vergi Dairesi Müdürlüğü ve Gelir Müdürlüğü yapmış ve 1997 yılında emekli olmuştur. 

Memuriyet süresi içinde Marmara Üniversitesi Mali Hukuk dalında yüksek lisans yapmıştır ve aynı üniversitede aynı dalda doktora derslerini tamamlamıştır. 
1999 yılından beri İstanbul’da Yeminli Mali Müşavirlik yapmaktadır. 

Bir dönem öğretim görevliliği de yapan Erdoğdu Öz’ün Kurumlar Vergisi ve Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun Açıklamaları ile ilgili yazılmış iki kitabı ile çeşitli dergilerde yayınlanmış mesleki konularda makaleleri bulunmaktadır. Çok sayıda eğitim ve seminerde konuşmacı olarak yer almıştır. 

Evli ve 2 çocuk babasıdır. 


BİROL ERDOĞDU
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Bağımsız Denetçi

1993 yılında İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Meslek hayatına 2000 yılında Kutlan Sumer Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’de başlayan Birol, aynı şirket bünyesinde 16  yıl süre ile kurucu ortak olacak görev almıştır. 

2015 yılında Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarında başarılı olarak bu unvanı almaya hak kazanmış ve 2016 yılında ELLA Denetimi kurarak Yeminli Mali Müşavir olarak görev yapmıştır.  
 
2020 yılında ise Erta Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. ailesine ortak olarak katılan Birol, Yeminli Mali Müşavir olarak görevine devam etmektedir. 

İnşaat, Otomotiv, Turizm, Sağlık, Eğitim, İlaç, Lojistik, Havayolu, Kozmetik, Eğlence, Perakende, Tarım ve Hayvancılık sektörlerinde uzmanlığı bulunan Birol, bu sektörlerde lider olan şirketlerin denetim ve danışmanlık çalışmalarında bulunmuştur.